Juhoamerická vlna v Detve

Autor: Milan Suja | 25.2.2011 o 20:33 | Karma článku: 4,26 | Prečítané:  1123x

Nečakal som nával, no ani taký slabý záujem. Malá zasadačka v detvianskom Kultúrnom centre A. Sládkoviča by kapacitou normálne nemala stačiť. No stačila. Bola dokonca zbytočne veľká. Je piatok podvečer a každý sa asi radšej ponáhľa z práce domov ako na besedu s cestovateľom. (Michal Knitl dnes v Detve predstavil svoju knihu Na juhoamerickej vlne.) Pomyslím si, že možno ani ja by som sem nemeral cestu, keby som nechcel urobiť s autorom rozhovor.

Prídem domov a potom čo? Najem sa, zahodím za seba všetky starosti pracovného dňa a ponorím sa do perín slastných pocitov, keď už nič nemusím, iba môžem.
Niekedy boli ľudia odkázaní iba na takéto rozhovory. Nebolo televízie ani rádia a dokonca (ale to si ešte musím overiť) neexistoval ani facebook. Knihy boli dostupné iba úzkej vrstve a nám – plebsu by ostávalo možno iba rozprávanie skúsenejších.
Dnes tých informácií máme prebytok, a tak nás rozprávanie ľudí už nezaujíma. Prebytok balastu a sprostostí nám vypĺňa čas.
Michalove juhoamerické putovanie si odnášam v jeho knihe. Aj s venovaním. Je mi možno o to vzácnejšia, že z besedy nebola masová akcia. (Aj keď by som mu to prial.) Na druhej strane, každý jeden poslucháč sa mohol autora na niečo spýtať, každý si naňho mohol takpovediac siahnuť. Bolo to ako posedenie s priateľmi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

SVET

Ukradnutú bránu z koncentračného tábora našli v Nórsku

Ukradli ju pred dvoma rokmi z Dachau.

NITRA

Na R1 budú nové odpočívadlá, plánujú ich navzájom prepojiť

Miesta budú určené aj pre kamióny zásobujúce Jaguar.


Už ste čítali?