Juhoamerická vlna v Detve

Autor: Milan Suja | 25.2.2011 o 20:33 | Karma článku: 4,26 | Prečítané:  1122x

Nečakal som nával, no ani taký slabý záujem. Malá zasadačka v detvianskom Kultúrnom centre A. Sládkoviča by kapacitou normálne nemala stačiť. No stačila. Bola dokonca zbytočne veľká. Je piatok podvečer a každý sa asi radšej ponáhľa z práce domov ako na besedu s cestovateľom. (Michal Knitl dnes v Detve predstavil svoju knihu Na juhoamerickej vlne.) Pomyslím si, že možno ani ja by som sem nemeral cestu, keby som nechcel urobiť s autorom rozhovor.

Prídem domov a potom čo? Najem sa, zahodím za seba všetky starosti pracovného dňa a ponorím sa do perín slastných pocitov, keď už nič nemusím, iba môžem.
Niekedy boli ľudia odkázaní iba na takéto rozhovory. Nebolo televízie ani rádia a dokonca (ale to si ešte musím overiť) neexistoval ani facebook. Knihy boli dostupné iba úzkej vrstve a nám – plebsu by ostávalo možno iba rozprávanie skúsenejších.
Dnes tých informácií máme prebytok, a tak nás rozprávanie ľudí už nezaujíma. Prebytok balastu a sprostostí nám vypĺňa čas.
Michalove juhoamerické putovanie si odnášam v jeho knihe. Aj s venovaním. Je mi možno o to vzácnejšia, že z besedy nebola masová akcia. (Aj keď by som mu to prial.) Na druhej strane, každý jeden poslucháč sa mohol autora na niečo spýtať, každý si naňho mohol takpovediac siahnuť. Bolo to ako posedenie s priateľmi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

ŠPORT

Utiahnutosť mu bránila v rozlete, tvrdí o ňom jeho tréner

Jakub Holúbek je na správnej ceste.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?