Zdravotné sestry! Čo si ešte nevymyslia?

Autor: Milan Suja | 3.3.2011 o 21:04 | Karma článku: 20,35 | Prečítané:  5090x

Zoberie kartu, niečo zapíše a čakáte. Kto je objednaný a kto zasa nie? Akútne prípady? Žiadne? Alebo iba jeden? Samý otáznik, tak ako je pre väčšinu z nás otáznikom práca zdravotnej sestry. Som chorý, a prvý koho stretnem, samozrejme, okrem húfu mne podobných, je zdravotná sestra. Prísna! Milá! Usmiata! Vážna! Jednoducho človek!

Stretol som jednu v domove dôchodcov. Tam je ich už pomenej, veď kto už by potreboval zdravotnú či ošetrovateľskú starostlivosť v sedemdesiatke? Zasa ten otáznik. Čo už... Vraj na to stačia opatrovateľky, povedali mi.
Skončila službu, je strhaná a nespokojná... Rozmýšľa či dobre vypísala všetky papiere. (Aj by som ich pomenoval, no nespomínam si.) Rozmýšľa tiež či na niečo nezabudla. Prichystať lieky, objednať pacientov, a tak ďalej.
Beriem ju domov – kde už, veď je to moja manželka a mám ju rád. Aj s jej problémami. Aj so slzami, ktoré si z práce domov neraz doniesla.
Som zaujatý. Iný nebudem.
Ten domov dôchodcov je už minulosťou. Odišla. S veternými mlynmi nekonečnej byrokracie, kde sa klient stále viac a viac dostával do úzadia, už nedokázala bojovať. V zdravotníctve ostala, no horkosť v ústach pri pripomenutí postavenia zdravotnej sestry v domove dôchodcov jej ostala.
Dnes mi doniesla petíciu a ja som hneď vedel, že ju podporím. A podporil by som ju už dávno.
A čo si zdravotné sestry ešte nevymyslia? Nemusia nič vymýšľať. Stačí, keď nám viac otvoria oči. Stačí, keď zodvihnú hlavy a pomenujú svoje problémy. Nikto iný to za ne neurobí. Aj keď sú to v podstate NAŠE problémy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

SVET

Ukradnutú bránu z koncentračného tábora našli v Nórsku

Ukradli ju pred dvoma rokmi z Dachau.

NITRA

Na R1 budú nové odpočívadlá, plánujú ich navzájom prepojiť

Miesta budú určené aj pre kamióny zásobujúce Jaguar.


Už ste čítali?