Vianočné darčeky dopredu nedávajte

Autor: Milan Suja | 16.12.2013 o 7:46 | Karma článku: 8,28 | Prečítané:  665x

Viacerí to poznáte. Dcéra odíde z domu, má na to roky aj rozum. Nahovárame si, že za tým nie sú žiadne generačné nezhody. A zrejme ani nie sú. Jednoducho jej už život pri rodičoch nedáva to, čo predtým. Nehneváte sa, chápete, ako rodič chápať dokáže. A prichádzajúce Vianoce vám dávajú toľko možností to dokázať.

Kúpite jej darček do novej domácnosti, praktický, ako inak. Ponorný mixér v akcii, ktorý má funkcií, že sa pri ňom ľudské ruky musia červenať od hanby. Veď jej chýbal, ako podotkla minule. Aké je príjemné byť pre svoje dieťa opäť Ježiškom.

Stačila poznámka a naša rodičovská radosť sa v mihu zmenila na paniku. „Do Vianoc si musím kúpiť mixér," povedala dcéra presvedčivo a dodala, že v nejakom super či hyper majú taký, aký sa jej páči. So svojou polovičkou pozeráme na seba ako kedysi pozerali klienti nebankoviek na správu o ich krachu. Toto sa predsa nemôže stať!

Vianoce sem, Vianoce tam, s pravdou treba ísť von. Vianočné prekvapenie predčasne vyberáme z úkrytu a odovzdávame nášmu dvadsaťjedenročnému dieťatku.

Nie som poverčivý, no teraz už viem, že je to chyba. Vianoce majú svoje čaro, Ježiško, Santa aj s prestarnutým Dedom Mrázom sa snažia zo všetkých síl, no v Štedrý deň to vždy postíhajú. Nie týždeň pred Vianocami, ani týždeň po nich.

Darček na stole, stromček žiaden, a tak chcem aspoň predviesť jeho úžasné funkcie. Jednoduchá je šľahačka, smotana končí v prvom pohári, ktorý je poruke, trochu vanilky, cukru a už sa stroj rozozvučí vo vysokých obrátkach. Chcem sa pochváliť, a tak zavolám divákov, nech dcéra vidí, čo stroj dokáže, nech moja žienka vie, čo si to za šikuľku vzala pred rokmi za muža.

Vošli vo chvíli, keď som prepol na tie najvyššie otáčky. Pohár sa v sekunde roztancoval a jeho obsah vymaľoval všetko dookola, vrátane mňa. Bodkovaný ako maliar izieb som sa otočil ku dverám a hrdým pohľadom som zachytil dve osoby v kŕčoch od smiechu, ktorým nenapadlo nič iné, ako lapať po mobilných telefónoch a ten obraz, ktorého som bol súčasťou, si odfotiť.

Teraz už viem, že vianočné darčeky sa nemajú dávať skôr.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

SVET

Ukradnutú bránu z koncentračného tábora našli v Nórsku

Ukradli ju pred dvoma rokmi z Dachau.

NITRA

Na R1 budú nové odpočívadlá, plánujú ich navzájom prepojiť

Miesta budú určené aj pre kamióny zásobujúce Jaguar.


Už ste čítali?