Penty sa nebojím

Autor: Milan Suja | 14.10.2014 o 19:59 | Karma článku: 6,31 | Prečítané:  1542x

Dnes ma naštvalo veľa vecí a Penta to iba dokončila. Preto jej svoj stav nedávam za vinu. Že ma kúpili, teda aspoň moju polovicu? Aj horšie veci sa v živote stávajú.

Slovensko a Bratislava sa niekedy z pohľadu Bratislavčana zamieňajú. Ten pohľad nemám rád, a aj preto mi podráždilo žlč, keď som si vypočul, že Penta kupuje polovicu denníka SME (správy v rádiu). Čo iné asi tak Slovensko môže zaujímať. Lenže firma Petit Press, ktorého polovica sa teraz dostáva do majetku finančnej skupiny, nie je iba SME. To sú aj Korzáre na východe krajiny, Új Szó na juhu a v neposlednom rade aj naše regionálne týždenníky MY.

Šéfredaktor Matúš Kostolný odchádza z redakcie SME a s ním aj ďalší. Tiež by som sa najradšej spakoval, hoci robím „iba v MY“. No je to zrejme o možnostiach, aké kto máme.

Napriek tomu bratislavskému pohľadu ich chápem a určite nie som sám v týždenníkoch MY. Držím vám palce v novom projekte.

Penty sa nebojím, veď roky už v týždenníkoch zápasíme s inými veternými mlynmi. Ďakujem, pre redaktora, dávno neznamená dobrý článok, ale dobrý hospodársky výsledok. Veď redakcia je ako ktorákoľvek iná firma: od A po Z. Rozdiel je možno iba v tom, že aj pri mínusovom výsledku môžete byť hrdým redaktorom, keď sa vám podarí napísať dobrý článok. Pretože novinárska hrdosť má ďaleko od noriem finančníkov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?