Zdravotné sestry! Čo si ešte nevymyslia?

Autor: Milan Suja | 3.3.2011 o 21:04 | Karma článku: 20,35 | Prečítané:  5130x

Zoberie kartu, niečo zapíše a čakáte. Kto je objednaný a kto zasa nie? Akútne prípady? Žiadne? Alebo iba jeden? Samý otáznik, tak ako je pre väčšinu z nás otáznikom práca zdravotnej sestry. Som chorý, a prvý koho stretnem, samozrejme, okrem húfu mne podobných, je zdravotná sestra. Prísna! Milá! Usmiata! Vážna! Jednoducho človek!

Stretol som jednu v domove dôchodcov. Tam je ich už pomenej, veď kto už by potreboval zdravotnú či ošetrovateľskú starostlivosť v sedemdesiatke? Zasa ten otáznik. Čo už... Vraj na to stačia opatrovateľky, povedali mi.
Skončila službu, je strhaná a nespokojná... Rozmýšľa či dobre vypísala všetky papiere. (Aj by som ich pomenoval, no nespomínam si.) Rozmýšľa tiež či na niečo nezabudla. Prichystať lieky, objednať pacientov, a tak ďalej.
Beriem ju domov – kde už, veď je to moja manželka a mám ju rád. Aj s jej problémami. Aj so slzami, ktoré si z práce domov neraz doniesla.
Som zaujatý. Iný nebudem.
Ten domov dôchodcov je už minulosťou. Odišla. S veternými mlynmi nekonečnej byrokracie, kde sa klient stále viac a viac dostával do úzadia, už nedokázala bojovať. V zdravotníctve ostala, no horkosť v ústach pri pripomenutí postavenia zdravotnej sestry v domove dôchodcov jej ostala.
Dnes mi doniesla petíciu a ja som hneď vedel, že ju podporím. A podporil by som ju už dávno.
A čo si zdravotné sestry ešte nevymyslia? Nemusia nič vymýšľať. Stačí, keď nám viac otvoria oči. Stačí, keď zodvihnú hlavy a pomenujú svoje problémy. Nikto iný to za ne neurobí. Aj keď sú to v podstate NAŠE problémy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Zosmiešnil Trump seba či rovno Ameriku?

Lídri Činy, Ruska a Nemecka si Trumpovu reč v OSN neprišli ani vypočuť.


Už ste čítali?