Cesta k detvianskemu zlatu vedie cez Bratislavu

Autor: Milan Suja | 13.8.2012 o 14:27 | (upravené 13.8.2012 o 16:27) Karma článku: 9,07 | Prečítané:  1518x

Protesty proti ťažbe zlata v Detve ľudí spojili. Podpísali petíciu, zúčastnili sa protestného pochodu a zdalo sa, že firma EMED, ktorá sa snaží dostať detvianske zlato spod Bieleho vrchu sa zbalí a odíde. Omyl! Novinári v širokom okolí dostali cez Slovenský syndikát novinárov pozvanie na pracovné raňajky s manažérmi firmy EMED.

Na stretnutí s novinármi, ktoré naplánovali na túto stredu, bude prítomný aj generálny riaditeľ spoločnosti EMED Aristidis (Harry) Anagnostaras-Adams, B. Commerce, MBA. Ako hovorí pozvánka ďalej, je to občan Austrálie, sídliaci na Cypre. Narodil sa v Egypte ako grécky občan a prijal austrálske občianstvo - v Austrálii vyrastal a stal sa známym ako Harry Adams. Pôsobí ako podpredseda Austrálskej rady pre zlato (Australian Gold Council), je členom Austrálskeho inštitútu pre manažment a Austrálskeho združenia riaditeľov firiem. Toľko z pozvánky.

Zaujímavé je, že pracovné raňajky zorganizovali v Banskej Bystrici a nie v Detve. Nie je to preto, lebo pán generálny by do Detvy nepotrafil. Raňajky v B. Bystrici organizujú pre novinárov, ktorí majú práve v tomto meste svoje kancelárie. Uľahčili im to. Takto sa zároveň vyhnú ľuďom, ktorí sú proti ťažbe zlata, čo by kdekoľvek v Podpoľaní hrozilo.

Začiatok naplánovali na desiatu hodinu, čo je priam ideálny novinársky čas. Neprekvapilo by ma, keby im rovno rozdali hotové články. O tom, ako hlúpa Detva nerozumie potrebám Slovenska. O tom, aké je kyanidové lúhovanie bezpečné, veď ho používajú vo viacerých krajinách. Aj o tom, že po skončení ťažby bude lokalita v takom stave, že na ňu budeme hrdí a naše deti sa z nej budú tešiť po zvyšok svojho života.

Pravda je taká, že keď sa ku zlatu nemôžu dostať cez samosprávy v Podpoľaní, ktoré ťažbu odmietli, tak skúšajú ovplyvniť verejnú mienku cez Banskú Bystricu. Nabudúce to zrejme bude obed v Bratislave. Veď cesta k zlatu vedie cez zmenu zákona, ktorá by samosprávy z konania vylúčila. A zákony sa predsa menia v Bratislave.

Som novinár, no takéto „zlaté" raňajky by som asi nestrávil.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Trest za marihuanu je vyšší ako za znásilnenie

Za opätovné držanie marihuany hrozí niekoľkoročné väzenie.

Antiplagiátorský zákon sa Matoviča, Kollára a Gröhlinga zrejme nedotkne. Môžu ho prepísať

SaS aj rezort školstva chcú, aby celý zákon platil len pre novozískané tituly.


Už ste čítali?