Cesta k detvianskemu zlatu vedie cez Bratislavu

Autor: Milan Suja | 13.8.2012 o 14:27 | (upravené 13.8.2012 o 16:27) Karma článku: 9,07 | Prečítané:  1466x

Protesty proti ťažbe zlata v Detve ľudí spojili. Podpísali petíciu, zúčastnili sa protestného pochodu a zdalo sa, že firma EMED, ktorá sa snaží dostať detvianske zlato spod Bieleho vrchu sa zbalí a odíde. Omyl! Novinári v širokom okolí dostali cez Slovenský syndikát novinárov pozvanie na pracovné raňajky s manažérmi firmy EMED.

Na stretnutí s novinármi, ktoré naplánovali na túto stredu, bude prítomný aj generálny riaditeľ spoločnosti EMED Aristidis (Harry) Anagnostaras-Adams, B. Commerce, MBA. Ako hovorí pozvánka ďalej, je to občan Austrálie, sídliaci na Cypre. Narodil sa v Egypte ako grécky občan a prijal austrálske občianstvo - v Austrálii vyrastal a stal sa známym ako Harry Adams. Pôsobí ako podpredseda Austrálskej rady pre zlato (Australian Gold Council), je členom Austrálskeho inštitútu pre manažment a Austrálskeho združenia riaditeľov firiem. Toľko z pozvánky.

Zaujímavé je, že pracovné raňajky zorganizovali v Banskej Bystrici a nie v Detve. Nie je to preto, lebo pán generálny by do Detvy nepotrafil. Raňajky v B. Bystrici organizujú pre novinárov, ktorí majú práve v tomto meste svoje kancelárie. Uľahčili im to. Takto sa zároveň vyhnú ľuďom, ktorí sú proti ťažbe zlata, čo by kdekoľvek v Podpoľaní hrozilo.

Začiatok naplánovali na desiatu hodinu, čo je priam ideálny novinársky čas. Neprekvapilo by ma, keby im rovno rozdali hotové články. O tom, ako hlúpa Detva nerozumie potrebám Slovenska. O tom, aké je kyanidové lúhovanie bezpečné, veď ho používajú vo viacerých krajinách. Aj o tom, že po skončení ťažby bude lokalita v takom stave, že na ňu budeme hrdí a naše deti sa z nej budú tešiť po zvyšok svojho života.

Pravda je taká, že keď sa ku zlatu nemôžu dostať cez samosprávy v Podpoľaní, ktoré ťažbu odmietli, tak skúšajú ovplyvniť verejnú mienku cez Banskú Bystricu. Nabudúce to zrejme bude obed v Bratislave. Veď cesta k zlatu vedie cez zmenu zákona, ktorá by samosprávy z konania vylúčila. A zákony sa predsa menia v Bratislave.

Som novinár, no takéto „zlaté" raňajky by som asi nestrávil.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Zosmiešnil Trump seba či rovno Ameriku?

Lídri Činy, Ruska a Nemecka si Trumpovu reč v OSN neprišli ani vypočuť.


Už ste čítali?